niedziela, 15 marca 2015

Wspomnienia jako narzędzie śledztwa? Film: "Mindscape"


Witajcie!

Czy myśleliście kiedyś, że nasze wspomnienia mogą zostać wykorzystane przez odpowiednio uzdolnionych  ludzi by pomóc nam lub naszym bliskim?  Ja nie, aż do momentu, gdy natknęłam się na film "Mindscape" (polski tytuł: Anna) 

Film opowiada historię
Johna, który posiadając zdolność widzenia cudzych wspomnień, zajmuje się sprawą genialnej nastolatki, Anny. 

John stara sie dowiedzieć jaki sekret skrywa dziewczyna i jej bardzo bogata rodzina. Zaczyna prowadzić swoje własne dochodzenie oraz coraz lepiej poznawać dziewczynkę. 

Czy wyjdzie mu to na dobre?  

Anna jest bardzo inteligentna: stwierdzono u niej wiele zaburzeń i trzymano ją w zamknięciu, w pokoju pozbawionych ostrych narzędzi by nie mogła zrobić sobie krzywdy. Wszyscy dookoła, wraz z jej matką i ojczymem, twierdzili, że jest z nią coś nie tak. I owszem jest. Jednakże John z całych sił starał sie jej pomóc i poniekąd udało mu sie to. Ale tylko 
poniekąd.
 
 "Mindscape" ("Anna") jest filmem bardzo tajemniczym, utrzymanym w mrocznym klimacie z efektowną ścieżką dźwiękową. Tak naprawdę od samego początku nie wiadomo komu wierzyć a komu nie: co jest prawdą a co iluzją? Kto jest dobry a kto zły? 

Wszystkie te pytania towarzysza nam od chwili gdy zaczynamy wgłębiać się w historię Anny: niesamowitej nastolatki. 
Mimo różnych opinii, mnie film bardzo zaskoczył: nie spodziewałam się, że tak mi się spodoba, że będę w stanie polecić go dalej. Jednakże znów, nie jest to lekki film, dla każdego, na umilenie wieczoru. 

Siadajac do "Mindscape" musimy być maksymalnie skupieni i gotowi na wszystko. 
Ale oczywiście jest także bardzo przyjemny i przyzwoicie wykonany. Aktorzy realistyczni, postaci przez nich grane również. Czegóż chcieć wiecej? 


Tematyka także bardzo fajnie przedstawiona: niebanalnie i intrygujaco.

Reasumując: Polecam "Mindscape" dla wszystkich osób, które mają dość zwyczajnych, szablonowych thrillerów i filmów sensacyjnych. Tutaj każdy dostanie coś dla siebie: odrobinę grozy, sensacji, kryminału a nawet komedii jeśli spojrzeć na to w taki sposób. Miła odskocznie od rzeczywistości na wysokim poziomie. 

"Mindscape" ("Anna") 7/10
-M


 


1 komentarz:

  1. lubię takie typy filmów i z pewnością obejrzę:D
    www.nacpana-ksiazkami.bloog.pl

    OdpowiedzUsuń